شما اینجا هستید   |

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از استان مازندران، منصورعلی زارعی-نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی در نشست شورای اداری استان با حضور وزیر کشور که در سالن شماره یک استانداری برگزار شد، از دولت سیزدهم به عنوان دولتی ساده زیست، میدانی، جهادی و عملگرا یاد و اظهار کرد: دولت در میدان ثابت کرد که به نیازهای مردم به درستی پاسخ می دهد.

وی با اشاره به مشکلات مازندران، افزود: مشکلات زیرساختی استان موجب شد تا شاهد بهره وری درست در حوزه های مختلف نباشیم.

زارعی به نگاه دولت به مازندران به عنوان یک استان برخوردار اشاره کرد و گفت: متاسفانه مازندران در حوزه کشاورزی، صنعت و گردشگری با مشکلات متعددی مواجه است.

وی با بیان اینکه مازندران در ۱۴محصول رتبه های نخست کشور را در اختیار دارد، ادامه داد: کشاورزان و باغداران این خطه از شمال کشور نقش مهم و اثگذاری در تامین امنیت غذایی کشور به ویژه تهران ایفا می کنند باید حمایت از این تلاش گران در جبهه تولید مورد توجه دولتمردان باشد.

زارعی به اهمیت جذب سرمایه گذار برای رشد تولید در استان اشاره کرد و گفت: در هفته دولت کمتر پروژه هایی که به تولید بینجامد افتتاح و کلنگ زنی شد.

وی به زمین های دولتی وزارتخانه ها در مازندران اشاره کرد و خواستار اختصاص این زمین ها به امر تولید برای توسعه استان شد و افزود: تولید در مازندران نیازمند ایجاد وتقویت زیرساخت ها و سرمایه دارد.

زارعی با اشاره به مشکل تولید کننده در استان در بحث تامین آب و برق، گفت: مردم استان برای تامین نان و دارو مشکل دارند رفع این مشکل نیازمند نگاه ویژه دولت است.

وی به مشکل مسکن در مازندران اشاره و بیان کرد: در بحث مسکن ملی هنوز نتوانستیم زمین هایی برای پیوستن به طرح ملی نهضت مسکن تهیه کنیم چرا وزارتخانه ها از جمله منابع طبیعی زمین برای این طرح اختصاص نمی دهند.

زارعی با اشاره به مشکل پسماند استان، افزود: ساری همچنان در پیچ و خم بهره برداری از نیروگاه زباله سوز قرار دارد.

وی برلزوم ایجاد صنایع تبدیلی در مازندران تاکید کرد و خواستار توجه دولت برای خرید و صادرات تولیدات کشاورزی، باغی، دامی، شیلات و … مردمان مازندران شد.

به اشتراک بگذارید : | | |