شما اینجا هستید   |

    آخرین اخبار : تبدیل سرمایه غیرمولد به مولد؛ مطالبه‌ای جدی در سفر دولت به مازندران

منصورعلی زارعی عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با شبکه تبرستان اظهار کرد: یکی از موضوعات مهمی که می‌تواند استان مازندران را نجات دهد تبدیل سرمایه غیرمولد به مولد است که مصوبه سران قوا را داریم‌.

وی با بیان اینکه بیش از هزاران میلیارد تومان سرمایه غیرمولد داریم که در اختیار دستگاه های دولتی است، گفت: نمایندگان مردم در مجلس و نمایندگان عالی دولت در آسان باید به سراغ آن برویم و یکی از مطالبات مهم جدی سفر ریاست جمهور که به‌زودی به استان  مازندران انجام می‌شود، تبدیل سرمایه غیرمولد است.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس به وجود ساحل ۲۳ کیلومتری در شهرستان‌های ساری و میاندورود اشاره کرد و گفت: بیش از هزاران میلیارد تومان سرمایه غیر‌مولد داریم که در اختیار دستگاه‌های دولتی است.

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: به‌عنوان مثال وزارت امور اقتصاد و دارایی حدود ۳۰ هکتار سرمایه غیر‌مولد در جوار ساحل بدون املاک و مستقلات دارد که ارزش آن بیش از ۴ هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود و این سرمایه می تواند ساری را متحول می‌کند.

زارعی با تاکید بر اینکه باید به سراغ سرمایه‌های غیرمولد برویم، خاطرنشان کرد: دولت دارد برای اداره پلاژها دارد بیت‌المال را هزینه می‌کند و دولت سیزدهم جلوی این وزرا را بگیرد به این معنا که وزرا نباید در پلاژ مستقر نشود؛ آنجا را بفروشند و به بخش خصوصی واگذار کنند تا به سرمایه مولد در استان تبدیل کنیم.

وی یاداور شد: اکنون می‌خواهیم صنایع تبدیلی را در استان مازندران داشته باشیم برق و آب را نداریم با کدام سرمایه نمی‌‌دانیم ورود پیدا کنیم.

این عضو کمیسیون کشاورزی مجلس بیان کرد: یکی از موضوعات مهمی که می تواند رهایی بخش مشکلات استان مازندران باشد، تبدیل سرمایه‌های غیرمولد به مولد است.

زارعی گفت: تبدیل سرمایه غیر‌مولد به مولد باید یکی از مطالبات جدی ما در سفر ریاست جمهور به استان مازندران باشد./ فارس

به اشتراک بگذارید : | | |