شما اینجا هستید   |

به گزارش روابط عمومی دفتر ارتباط مردمی منصورعلی زارعی ، نمایندگان اساتید حق التدریس دانشگاه با حضور در دفتر ارتباط مردمی منصورعلی زارعی ، درخصوص مشکلات و مطالبات این قشر مظلوم با وی گفتگو و خواستار پیگیری های ویژه در مجلس و در سطح ملی شدند.

نمایندگان اساتید حق التدریس در این دیدار دفاع از عزت این اساتید را دفاع از ساحت مقدس علم و دانشگاه دانستند و افزودند؛ نجابت و جایگاه علمی و اخلاقی اساتید حق التدریس موجب می شود که برای احقاق حق دست به هر کاری نزنند، اما مسئولان نیز نباید نسبت به این مشکلات بی تفاوت باشند.

در بخش دیگری از این دیدار با اشاره به تخلفات قانونی که درخصوص بکارگیری از اساتید حق التدریس دانشگاه صورت می گیرد بیان شد؛ عدم پرداخت حق بیمه ، عدم پرداخت ماهانه حقوق ، عدم رعایت قوانین حداقل دستمزد در پرداخت ها، کسر مالیات از حقوق اساتید حق التدریس، بکارگیری اساتید بدون عقد قرارداد و… تنها بخشی از این موارد است.

منصورعلی زارعی نماینده شهرستان های ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی در این نشست ضمن تاکید بر حمایت و پیگیری حقوق قانونی اساتید حق التدریس در مجلس و در وزارت علوم گفت : همه ی اساتید حق التدریس در سراسر کشور نیز باید از نمایندگان خود این موضوع را مطالبه کنند که در صورت خواست جمعی نمایندگان، قطعا اتفاقات خوبی روی خواهد دارد.

گفتنی است در پایان این دیدار لیستی از مطالبات و درخواست های اساتید حق التدریس برای طرح در مجلس بصورت مکتوب به این نماینده مجلس تقدیم شد که در آن مواردی مانند : پیگیری وضعیت قرارداد و ساماندهی اساتید حق التدریس، افزایش مبلغ حق التدریس به موازات تورم، پرداخت منظم و به موقع حقوق، لحاظ شدن سابقه تدریس در آزمون های استخدامی و جذب هیات علمی، پرداخت بیمه اساتید حق التدریس دانشگاه و… درخواست گردید.

دسته بندی : آخرین اخبار , اسلایدر
به اشتراک بگذارید : | | |