شما اینجا هستید   |

    آخرین اخبار : دانش بنیان شدن کشاورزی باعث بهره وری بیشتر محصولات و هزینه تولید کاهش پیدا می‌کند

نماینده مردم ساری و میاندورود با بیان اینکه از حدود تولید ۲ میلیون ۲۰۰ هزار تن برنج در کشور یک میلیون تن در مازندران تولید می‌شود افزود: سه ونیم میلیون تن مرکبات، ۱۲ درصد مرغ کشور، ۲۵ درصد محصولات شیلاتی در مازندران تولید می‌شود.

زارعی با بیان اینکه مازندران در تولید محصولات کشاورزی رتبه اول کشوری دارد، اما مردم دچار مشکلات اقتصادی هستند، گفت: دانش بنیان شدن کشاورزی باعث بهره وری بیشتر محصولات  و هزینه تولید کاهش پیدا می کند.

نماینده مردم ساری و میاندورود با بیان اینکه استان مازندران  استانی برنج کار و هزینه تولید بیشتر از سطح تولید است، خاطرنشان کرد: برای همین برنج داخلی نمی‌تواند با برنج وارداتی رقابت داشته باشد. برنج داخلی در دست مردم مانده چرا که هزینه تولید نسبت به هزینه وارداتی بیشتر است.

زارعی در ادامه به مهارت و آموزش در  افزایش بهره وری محصولات کشاورزی اشاره و اضافه کرد: مهم‌ترین شاخص رشدافتصادی  افزایش بهره وری است.

نماینده مردم ساری و میاندورود با تصریح بر اینکه  حداقل ۹۰ درصد د رحوزه کشاورزی مشاغل خرد وجود دارد، ادامه داد:مهارت و دانش بنیان شدن محصولات باعث رشد تولید در بخش کشاورزی می‌شود.

به گفته زارعی در مازندران شرکت‌های دانش بنیان کم است و نخبگان حوزه کشاورزی دراین عرصه وارد شوند.

نماینده مردم ساری و میاندورود با اعلام اینکه حدود ۱۷ هزار مهندس کشاورزی در مازندران وجود که فقط ۲ هزار نفر در بخش کشاورزی فعال هستند، گفت: با توجه به شرایط اقلیمی مازندران هر ۲ هزار متر زمین می‌بایست یک خانواده را در بحث اقتصادی پوشش دهد.

زارعی به گردشگری مزرعه هم اشاره کرد و یادآور شد: از ۶۰۰ هزارهکتار اراضی در مازندران در طی دو سه دهه گذشته ۲۰۰ هزارهکتار زمین تغییر کاربری پیدا کرد که این یک فاجعه است.

دسته بندی : آخرین اخبار
به اشتراک بگذارید : | | |