شما اینجا هستید   |

    رویدادها : عدم اعتماد نهادهای دولتی به تشکل‌های صنعت کشاورزی

تشکیل شورای نظارت بر شورای عالی قیمت گذاری کالا
منصور علی زارعی عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در بخش دیگر این برنامه با بیان اینکه کشاورزی محور استقلال کشور است و امنیت غذایی برای مردم بسیار مهم است گفت: کشاورز نباید دغدغه تولید داشته باشد. باید زمینه ها و سیاست های حمایتی دولت به گونه ای باشد که کشاورز جز دغدغه تولید آن هم در این شرایط بحرانی دغدغه دیگری نداشته باشد.
وی افزود: دولت باید بتواند بقیه مشکلات را حل بکند و بحث صادرات با نیازمندی های داخل منافاتی ندارد ما در سال های اخیر رایزنی های اقتصادی مناسبی برای کشاورزی نداشتیم و ما باید حداقل میزان تولیدی مازاد مصرف داخل را بتوانیم صادر کنیم و صادرات یکی از مسائلی است که می توانند تراز خوبی برای کشاورزان به وجود بیاورد و پایه توسعه محصولات کشاورزی باشد .
این عضو کمیسیون کشاورزی مجلس بیان کرد: در حال حاضر نظارت های ما خیلی قوی نیست به گونه ای که میزان سود واسطه ها از محصولات از خود تولید کننده بیشتر است. در گذشته سیاست های حمایتی و حتی قیمت گذاری در شورای عالی قیمت گذاری کالا انجام میشد که ما در مجلس یازدهم بحث شورای اصلاح این شورا را داشتیم و شورایی تشکیل داده ایم متشکل از کشاورزان و تشکل های کشاورزی که شورای جدید ما حتی دولتی ها را درگیر کرده است ما سه نفر از سمت دولت؛ وزیر اقتصاد و دارایی، رئیس برنامه و بودجه و وزیر کشاورزی و سه نفر از تشکل های کشاورزی؛ رئیس اتاق تعاونی های کشاورزی، رئیس نظام مهندسی کشاورزی و رئیس اتحادیه نظام صنفی کشاروی و سه نفر کشاورز خبره در محصولات اساسی بخصوص گندم که یک محصول استراتژیک است و ۳ نفر از نمایندگاه از کمیسیون کشاروزی که عنوان ناظر در این جلسات شرکت خواهند کرد و اولین جلسه ما دوشنبه برگزار میشود. این جلسه درخصوص محصولات اساسی و سیاستهای حمایتی دولت از صادرات و واردات است.

دسته بندی : رویدادها
به اشتراک بگذارید : | | |