شما اینجا هستید   |

    اسلایدر : ۱۸ هزار کارشناس کشاورزی در مازندران بیکار هستند

منصور علی زارعی در نشست مجمع نمایندگان مازندران در بندر ویژه اقتصادی امیرآباد بهشهر گفت: دستگاه‌های اجرایی مازندران باید برای خیز بلند در برنامه هفتم توسعه آماده باشند.

نماینده مردم ساری ومیاندرود با اشاره به ظرفیت‌های مهم مازندران افزود: بهره گیری از طرفیت‌های مازندران در عرصه‌های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی عزم قاطع و تغییر نگرش مسئولان ملی را می‌طلبد.

این نماینده مجلس با اشاره به ناکافی بودن تلاش‌های جاری برای توسعه مازندران یاداورشد: تحرک و پویایی لازم در روند اجرای طرح‌های توسعه استان وجود ندارد.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس یازدهم مهم‌ترین مزیت این استان را تولیدات بخش کشاورزی عنوان و تصریح کرد: دولت برای بهره برداری از قابلیت‌های توسعه بخش کشاورزی مازندران با ید برنامه جامع داشته باشد.

این نماینده مجلس با اشاره به ظرفیت تولید دو میلیون و۷۰۰ هزار تن محصول مرکبات در مازندران یادآورشد: دولت باید زمینه صادرات این مرکبات به کشورهای حوزه دریای خزر را فراهم کند.

رئیس مجمع نمایندگان مازندران با انتقاد از بخشی نگری در روند طرح‌های استانی خواستار تعامل و همگرایی بیشتر مسئولان بخش‌های مختلف برای شتاب بخشی به روند توسعه این استان شد.

زارعی با تاکید بر لزوم بهره مندی از ظرفیت دانشگاه‌های مازندران در روند توسعه گفت: هم اکنون بیش از ۱۸ هزار نفر از کارشناسان بخش کشاورزی فارغ التحصیل از دانشگاه‌ها در مازندران بیکار هستند.

رئیس مجمع نمایندگان مازندران با اشاره به امضای قرارداد همکاری این مجمع با مرکز بسیج اساتید این استان افزود: با همکاری بسیج اساتید مطالعه پیرامون شناخت وبررسی مؤلفه‌های اساسی توسعه مازندران آغاز خواهد شد./مهر

دسته بندی : اسلایدر
به اشتراک بگذارید : | | |