تولد تا جوانی:

منصورعلی در سال ۱۳۴۰ هجری شمسی در روستای شهید پرور کیاپی از توابعشهرستان ساری در خانواده مذهبی و کشاورز متولد شد.پدرش مرحوم حجت الاسلام حسین زارعی که از روحانیون متعهد منطقه به شمار می آمد و در دوران انقلاب با علماء و روحانیون مبارز ارتباط داشت. چونکه برای تربیت فرزندانش اهمیت زیادی قائل بود ضمن اینکه منصورعلی را همراه خود به محافل مذهبی و مسجد می برد، در کنار آموزش قرآن و معارف اسلامی وی را برای سپری کردن تحصیلات دوران ابتدایی به مدرسه ای در همان روستا ثبت نام می کند و پس از آن برای ورود به مقاطع تحصیلی بالاتر با وجود شرایط سخت زندگی او را روانه شهرستان ساری می نماید تا با آینده ای درخشان رابرای خود رقم زند وموجب افتخارخانواده ودیگران گردد.این روحانی انقلابی در آخرین سال عمرش در لبیک به ندای حضرت امام (ره) درارتداد سلمان رشدی مرتد بخشی از اراضی زراعی وباغی خود رادراین راه مقدس اهدا نمود وبعنوان نخستین موسس مردمی تعیین جایزه برای قتل سلمان رشدی مرتد در جهان اسلام معروف گشت اکنون نیز نمادی جهانی ازاین اقدام در کیاپی مورد بازدید دوستداران اسلام وناب محمدی(ص) از سراسر جهان قرارمی گیرد.منصورعلی همزمان با درس و تحقیق نه تنها در محافل مذهبی و راهپیمایی و درگیری های زمان انقلاب علیه گروهک های منحط و منحرف فعالانه شرکت می کرد، بلکه با حضور در زمین های کشاورزی در کنار پدر و مادرش به امور کشاورزی مشغول می شد و بر دستان پینه بسته پدر بوسه می زد.در همان دوران جوانی بود که هسته مرکزی بسیجیان محل ومنطقه رابرای اعزام به مناطق جنگی ودفاع از میهن اسلامی را تشکیل داد وحتیازدواج وی مانع از رفتنش به مناطق جنگی نشد ودر این مسیر به اتفاق همسرش راهی آن مناطق شد.

۱٫عضویت در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران

با پیروزی انقلاب اسلامی، او که جوانی فعال، با نشاط و مذهبی بود جزو اولین نفرات متعهد و مؤمنی بود که به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شهرستان ساری ملحق شد تا از انقلاب و ارزش های آن تحت فرماندهی کل قوا پاسداری کند.

۲٫حضور در صحنه های جنگ و شهادت

با نواخته شدن طبل جنگ از سوی استکبار جهانی علیه نظام مقدس ایران و شروع جنگ تحمیلی در شهریور ۱۳۵۹، روح پرتلاطم جان برکفان ولایت، آرام و قرار نداشت

از خانواده مرحوم حاج شیخ حسین زارعی، منصور علی همچو دیگر رزمندگان جهت حضور در جبهه های حق علیه باطل کمر همت را بسته بود و با گروهی از برادران و دوستان خود از جمله سردار شهید عزیزالله زارعی،شهید حسینعلی مرادی و شهید موسی زارعی، مناطق مختلف جنگی را تجربه کرد.

منصورعلی دفاع عملی از اسلام و ولایت را با حضور بیش از ۶۰ماه در جبهه های حق علیه باطل به تصویر کشید. درک عظمت دفاع مقدس، سرسپاری و تبعیت وی از امام شهیدان موجب شد تا با توجه به شرایط نامناسب به وجود آمده تصمیم بر این بگیرد و ۵سال تمام از عمر جوانی اش را در جبهه ها با ولایت رهسپارد. وی در سال های عشق بازی با نوای حسینی و باران ترکش و گلوله چندین بار به فرصت زیبای شهادت نزدیک شده بود ولی حکمت الهی به گونه ای دیگر رقم خورد به طوری که فیض عظیم شهادت نصیب برادرانش گردد تا منصور علی با نشان جانبازی چون شهیدی زنده باقی ماند تا در آینده بدرخشد و امروز بتواند بار دیگر همچو سربازی وفادار به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و ولایت و رهبری گام های مؤثری را در راستای شکوفایی هرچه بیش تر میهن عزیز بردارد.

۱٫حضور علمی

ویژگی ایمانی این رزمنده شجاع و دلاور، وی را بر آن داشت تا پس از جنگ تحمیلی، راه نرفته ی تحصیل را ادامه دهد. لذا در سال ۱۳۷۳ در رشته علوم اجتماعی با گرایش پژوهشگری از دانشگاه فردوسی مشهد موفق به اخذ مدرک کارشناسی و در سال ۱۳۷۷ در مقطع کارشناسی ارشد موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد در رشته مردم شناسی از دانشگاه گیلان شد.

وی همزمان با تعهد مکتبی خود با توجه به خدمت در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به صورت پاره وقت به عنوان مدرس دانشگاه امام حسین (ع) و دانشگاه آزاد اسلامی مشغول شد تا بتواند تجربیات علمی و عملی خویش را در مقابله با استکبار و جنگ نرم نیز به منحصه ظهور برساند. ضمن این که در تکمیل اطلاعات و پژوهش های خویش در جهت ارائه خدمات بهتر به مردم منطقه خود و نیز کشور عزیز سفر پژوهشی به کشورهای آلمان، روسیه، ایتالیا، مجارستان و اتریش نیز داشته است.

۲٫حضور در صحنه های خدمت رسانی و پست های اجرایی

منصورعلی در این صحنه ها نیز انگیزه ای جز خدمت به انقلاب، امام و رهبری نداشت. در سال های خدمت در سپاه عضو شورای فرماندهی سپاه پاسداران استان گیلان و سپس استان مازندران و گلستان بوده و پس از آن وارد کارهای اجرایی بزرگتر شد. به طوری که در سال ۱۳۸۴به

عنوان مشاور ارشد استاندار مازندران و در سال ۱۳۸۵ به مدیریت کل بازرسی استانداری مازندران منصوب شد.

با توجه به مدیریت قوی و پرشتاب ایشان در رسیدگی به امور و مشکلات استان به لحاظ شایستگی و دارا بودن شاخص های کارآمد در سال ۱۳۸۵ به عنوان فرمانداری مرکز استان یعنی شهرستان ساری انتخاب و منصوب گردید. همچنین عضو هیأت مدیره خیرین مسکن ساز استان مازندران و مدیریت انجمن بیماران کلیوی و بیماری های خاص استان و همچنین نماینده استانداری مازندران در هیأت امنای چندین دانشگاه به عهده ایشان بوده است.

از سال ۱۳۸۵ تا خرداد ماه ۱۳۹۰ به مدت ۵سال در پست حساس فرمانداری مرکز استان با توجه به حضور سه استاندار در زمان های متوالی، مهندس شفقت، مهندس کریمی و مهندس طاهایی، همچنان ایشان در خدمت مردم شریف استان مازندران و شهرستان ساری بوده اند که این خود نشان دهنده سلامت کاری ایشان می باشد و مردم بزرگوار ساری خود شاهد تلاش های شبانه روزی این عزیز خستگی ناپذیر جهت پیشرفت منطقه بوده اند.

و امروز منصورعلی زارعی با کوله باری از تجربیات ۳۰ساله با همان اراده پولادین و روحیه اطاعت پذیری و ولایتی، مسلح به سلاح تقوا، پاکدامنی و ساده زیستی و کسب محبوبیت مردمی بالأخص بین نیروهای وفادار به اصول و ارزش های والای انقلاب براساس قانون در خرداد ماه ۱۳۹۰ بعد از ۵سال خدمت صادقانه از پست فرمانداری استعفا داده تا در عرصه دیگر خدمت گزاری، یعنی نمایندگی مردم غیور و پربصیرت شهرستان ساری و شهرستان میاندرود وارد گردد. و در این میدان بزرگ نیز بتواند با همان شاخص های کارآمد در یک رویکرد مدرن و اجتماعی و مردم سالاری دینی و ارائه راهبردها برای پیگیری مطالبات مردمی قدم های پرشتاب برای عمران و آبادنی منطقه از جایگاه نمایندگی مجلس شورای اسلامی بردارد.